Wydarzenia branżowe

po wt śr cz pi so ni
18 30 1 2 3 4 5 6
19 7 8 9 10 11 12 13
20 14 15 16 17 18 19 20
21 21 22 23 24 25 26 27
22 28 29 30 31 1 2 3

 

<script language="javascript1.2" type="text/javascript">

//

document.write('<scr'+'ipt src="http://my.adocean.pl/_'+(new Date()).getTime()+'/ad.js?id=nwVLm1lamBqjoH3shcYf.XRJj36CXQ_oLzxBkFHFvpD.27" language="javascript"></scr'+'ipt>');

//]]>

</script>

2012-02-13 10:05

Agro-Rami – W trosce o przyszłe pokolenia

atr
Jaka będzie przyszłość polskich szkół rolniczych, w którą stronę zmierza kształcenie, jak przyciągnąć młodzież do nauki w tych szkołach? Nad tymi i wieloma innymi zagadnieniami dyskutowano podczas dwóch – pierwszych po dwudziestu latach konferencji dyrektorów i nauczycieli wielkopolskich szkół rolniczych zorganizowanych w Zawidowicach i w Marszewie.

Pierwsza konferencja zorganizowana została przez firmę Agro-Rami z Kościelnej Wsi i dotyczyła podsumowania ubiegłorocznych działań oraz planów na bieżący rok,  w ramach innowacyjnego programu: „Profesjonalna edukacja młodzieży w zakresie obsługi i eksploatacji maszyn oraz urządzeń rolniczych”. Spotkanie zorganizowano 19 stycznia br. w Zawidowicach k. Pleszewa. W konferencji udział wzięli nauczyciele i dyrektorzy z 8 szkół w Wielkopolsce biorących  udział w tym programie. –Liczba szkół ciągle wzrasta, przeszliśmy od etapu planowania do realizacji konkretnych działań – podkreśla Tomasz Polak, dyrektor handlowy firmy Agro-Rami – koordynujący realizację programu. – Zgłaszają się kolejne szkoły, które wyposażamy w ciągniki i maszyny rolnicze, ale przede wszystkim, w których prowadzimy zajęcia lekcyjne i praktyczne z zastosowaniem nowoczesnych metod edukacyjnych – dodaje Tomasz Polak. Z kolei autor całego przedsięwzięcia - Jacek Wichorski – dyrektor generalny spółki Agro-Rami wskazuje na indywidualne podejście do każdej z placówek oświatowych. W każdej szkole są inne potrzeby, każda ma swoją specyfikę, dlatego tworząc ten program od podstaw konieczne jest niczym u krawca „szycie garnituru na miarę.
Po dokonaniu oceny działań poczynionych w 2011 roku, omówiono plany na rok bieżący. Patrząc na rozmach i zamierzenia autorów programu, życzyć warto by starczyło minut w godzinie, a godzin w ciągu dnia na profesjonalne wykonanie planów. Chęci do działania są ogromne, zarówno ze strony pomysłodawców programu, jak i nauczycieli oraz dyrekcji szkół rolniczych. We wszystkich placówkach, a więc w: Przygodzicach, Marszewie, Opatówku, Gnieźnie, Grzybnie, Powierciu, Zagórowie oraz Nietążkowie zaplanowano na początek lutego zajęcia praktyczne z prawidłowego przygotowania do pracy rozsiewaczy nawozów. Rozsiewacze udostępnił partner w edukacji – firma Kverneland,  a ciągniki Case IH. Poza wymienionymi partnerem w edukacji  jest również firma Weidemann. Tych trzech producentów reprezentowanych w Wielkopolsce przez spółkę Agro-Rami sukcesywnie dostarcza do szkół sprzęt rolniczy niezbędny do przeprowadzenia zajęć. Z kolei na przełomie lutego i marca uczniowie ze szkół partnerskich brać będą udział w zajęciach praktycznych zorganizowanych w Toruniu w siedzibie firm Kverneland Polska i Weidemann Polska. Ponadto podczas konferencji omówiono schemat szkolenia nauczycieli, przekazywania pomocy dydaktycznych i materiałów edukacyjnych, jak również przedstawiony został harmonogram zajęć praktycznych i branżowych imprez wyjazdowych, w których udział brać będą uczniowie i nauczyciele wielkopolskich szkół rolniczych. – Bardzo istotne, że po 20 latach znów jako przedstawiciele różnych szkół możemy zasiąść przy jednym stole i podejmować ważne działania dla możliwości poprawy praktycznej edukacji młodzieży – podkreślała Grażyna Tokarek – dyrektor szkoły rolniczej z Grzybna k/Śremu.

Globalnie w Marszewie

Z kolei o roli szkół rolniczych w przygotowaniu nowych kadr dla gospodarstw rolnych i przemysłu okołorolniczego  a przede wszystkim o zagrożeniach tych placówek w Wielkopolsce dyskutowano podczas konferencji „Przyszłość oświaty rolniczej w Wielkopolsce”, zorganizowanej w Marszewie 7 lutego br. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele parlamentu, samorządowcy oraz nauczyciele i dyrektorzy wielkopolskich szkół rolniczych. Na spotkaniu podkreślano rolę samorządów w utrzymaniu  dobrej kondycji ekonomicznej tych jednostek, jak również zwrócono uwagę na bardzo ważny aspekt współpracy świata nauki i praktyki. To przecież w szkołach rolniczych kształcić się mogą nie tylko przyszli rolnicy, ale i przyszli serwisanci oraz handlowcy pracujący w branży techniki rolniczej. Firma Agro-Rami z Kościelnej Wsi wraz z producentami: Case IH, Kverneland oraz Weidemann zapoczątkowała i jak nazwa programu głości „profesjonalnie wdraża” program edukacyjny w wielkopolskich szkołach. To nie sztuka przekazać szkole ciągniki – sztuką jest profesjonalni kształcić  młodzież, w oparciu o  nowe technologie.

Polecamy


Youtube - kanał atrexpressYoutube - kanał atbudownictwo


Polecamy

Najnowsze ogłoszenia

Agrol Ciągniki rolnicze
Biała k/Zgierza, Kościelna 26 <link http://www.traktory.biz/>www.traktory.biz</link>
tel. : 501-363-951, 502-363-951
Fortschritt
Producent części zamiennych do maszyn rolniczych. Prowadzimy sprzedaż wysyłkową. Panków42, k/Świdnicy, <link http://www.fortschritt.com.pl/>www.fortschritt.com.pl</link>
tel. : 74-850-68-22
HaleStudnicki.pl
Konstrukcje stalowe, wiaty rolnicze, magazyny. Najniższe ceny na rynku polskim!
tel. : 505-302-260, 792,251,674
Agrimasz Sp. z o.o.
Autoryzowany dealer CLAAS. W ofercie firmy rownież: Joskin, Kongskilde, Metal-Tech, Maschio Gaspardo, Amazone. 82-335 Gronowo Elbląskie, Fiszewo 1, <link http://www.agrimasz.pl/>www.agrimasz.pl</link>
tel. : 55-612-82-60, 698-915-346
Pokaż wszystkie
2011 © BOOMGAARDEN MEDIEN sp. z o.o.
by Projektowanie stron www